15 11 2011

ağlayamıyorum..

 

Sevgili günlük, birikimlerim oldu hayli zamandır, b12 eksikliğinden çok unutkanım ve yaş da çok hızla ilerliyor bunun böyle olmasını istemiyorum ama ben bile zamanın hızına artık yetişemiyorum..

Bu gün kar yağdı minicik minicik, önce gözlerim seçemedi sonra bir baktım kıldan ince süzülüyor yavaşca..Haber vermedi tabiat bu kadar çabuk gelebileceğini kış'ın..ve haberlerde donan yaşlı bir teyzenin hayatını kaybedişini söylediler..Yozgat belediye başkanı'na selam olsun, kasılarak nikah salonlarında şahitlik yapıp; halkına ve memleketine sahip çıkmasını çok iyi öğrenmiş..Çok üzgünüm..

Van'da bu gün bir çift evlendi, evleri beyaz keten çadırdandı, tüm acılara inat gülümsüyorlardı..bir hadiste okumuştum -acı ve keder kapıdan girdiğinde bile buyur et ve gülümse..Acı acı gülümsedim hem kendime hem izlediklerime..

Ve hayat naif insanların dünyasında acımasız bir tefeci gibi sana kaşıkla bir parça mutluluğu paketleyip verirken, kamyon dolusu umutsuzluk, üzüntü ve hüznü bırakıp gidiyor yüzsüzce..'Dur, bunlar bana ait değil al götür yaşamak istemiyorum' diye bağırsanda arkasından, o rüzgar misali çoktan çekip gitmiş oluyor..

İçimde bilmediğim bir hüzün dolaşıyor..Geçmişe yolculuk yapıyorum aklıma zeki müren geliyor ' elbet bir gün buluşacağız' Nedensiz gel gitler yaşıyor ruhum..Efkar tıklıyor kapımı, ona da buyur gir içeri diyorum..'hadi yak bir sigara' diyor, yakıyorum...gözlerim uzaklara dalıyor..ağlamayı çok istiyorum...ama....amaa...ağlayamıyorum..

Hatıralar giriyor arkadan...ona da bir hoşgeldin...baş köşeye oturtuyorum..Hatıraların hatrına bir kahve ve bir sigara daha yakıyorum deriiiin bir ahh çekip....kül olmuş hayallerim vardı ya hani...sarı evim ve o içimdeki küçük kızım....acı acııı gülümsüyorum...ama ağlayamıyorum...

Oysa bir zamanlar.....korkak, kırılgan dünyalar güzeli yüreği olan o kızın bu günlere gelişini film yapıp gözlerimin önünden geçiriyorum..ama ağlayamıyorum...içim hala acıyor demekki kor olmuş ama ölmemiş bir acı hissediyorum diyorum...

Bu günlerime şükrediyorum...Bu günlerde zor zamanların içinde çok çalışıyorum...Geçecek tüm bunların hepsi...hayat ne sınav kağıtları çıkarıyor bana, sana, ona, buna..üzülmüyor muyum ? hemde çook...çözüm üretmek için deli gibi çabalıyorum ama...ağlayamıyorum...

 

 

 

0
0
0
Yorum Yaz